MUDr. Naděžda Hartmanová

Praktická lékařka pro děti a dorost

Aktuality

Ve ČT 2.4.2020 odpoledne neordinuji

POZOR! Změna ordinačních hodin v úterý: dopoledne pouze prevence a kojen. poradna, odpoledne nemocní od 13 do 15 hodin.
Vzhledem k tomu, že jsme doposud do ordinací obdrželi pouze dvě ochranné roušky od vlády a vlastní mají již omezenou životnost, prosím všechny rodiče mých pacientů, aby zvážili nutnost ošetření.Lehká respirační onemocnění lze zvládnout samoléčbou,řadu potíží lze zkonzultovat telefonicky.
Akutně nemocní se musí předem objednat.
Před vstupem do čekárny si všichni -rodiče i děti- alespoň improvizovaně kryjte nos a ústa šátkem, pokud máte roušku, použijte ji.Sestřička bude vpouštět do čekárny po dvou dětech.V čekárně je dezinfekce, odstranily jsme všechny hračky a přeměty, které hrozí kontaminací.
Prevence školáků rušíme, kojen. poradna je zachována.
Veškeré další zbytné návštěvy prosím zrušte, dostavte se prosím pouze na povinná očkování patřičně chráněni.V případě nejasností volejte.
Děkuji za pochopení a za dosavadní bezproblémovou spolupráci, MUDr. Hartmanová
Informace ohledně koronaviru:
Při podezření na nákazu koronavirem(zdravotní potíže a návrat z rizikových oblastí,kontakt s nakaženým )zůstaňte doma a volejte 1212.
V případě nejasností volejte do ordinace zde-499888180

Nově zde nastřeluji náušnice, materiál chirurgická ocel, k vybrání sedm druhů náušnic,doba nošení neomezená, cena za dvě náušnice 700 Kč.Vhodné pro kojence i starší dívky.
Od září 2017 již neordinujiv M. Svatoňovicích.Ve Rtyni je rozšířena doba pro nemocné, prosím o její dodržování.V čase vyhrazeném pro preventivní prohlídky nemocné není možné ošetřovat, navíc pokud nemáme nazváno nebo se pacienti přeobjednají, nemusím být v této době přítomna v ordinaci.Jezdíme sloužit pohotovost do nemocnice,vykonávám návštěvy miminek,tudíž pracovní dobu přizpůsobujeme těmto okolnostem.
Děkuji všem, kteří včas zavolají ohledně změn termínů na prevence (alespoň 3 dny předem) a všem, kteří nám hlásí změny čísel mobilních telefonů.

Je změna v potvrzování různých přihlášek(tábory, MŠ,přihlášky na školy apod).Bohužel se musí rodič osobně dostavit a podepsat převzetí potrvzení, nelze posílat samotné děti nebo známé.Posudky na tábory a školy v přírodě platí rok, nenechávejte to prosím na poslední chvíli, Nejedná se pouze o "razítko",administrativní zátěž spojená s posudky je vysoká a není možné je provádět mezi dveřmi na počkání.Posudky smí vydávat pouze registrující lékař.Přihlášky na tábory , školy apod. mohou děti nosit ráno sestřičce a po ordinační době je vyplňuji,kopie musí podepsat rodič při vydání.
MUDr. Naděžda Hartmanová

Obecně

Pracuji jako dětská praktická lékařka v ordinaci ve Rtyni v Podkrkonoší. Níže uvedené ordinační hodiny jsou určené pro nemocné a pozvané na preventivní prohlídky. Po domluvě je možné ošetření i mimo tuto dobu.

Ve své praxi kromě základní léčebně preventivní pediatrické péče provádím i drobnou chirurgii, tj. ošetření hnisavých lokálních procesů, popálenin, šití ran atd.

Stanovuji rychlou diagnózu závažných celkových infekcí pomocí ambulantnícho stanovení CRP. Za úhradu je dále možné do 15 minut stanovit výskyt beta hemolytického streptokoka A v krku - nejčastějšího původce angín.

Provádím pearcing ušních boltců. Za úhradu je možno docházet na vyhlazení jizev (např. po popáleninách, úrazech, operacích apod.) pomocí laseru. Laserová terapie je vhodná i k akutnímu ošetření oparů rtu.

Zájemce běžně očkuji proti infekcím, které nejsou hrazeny státem (např. proti klíšťové encefalitidě, memingitidě A i C, hepatitidám, proti rakovině děložního čípku způsobené papilomaviry, pneumokoku, neštovicím atd.). Provádím konzultace ohledně vhodnosti konkrétního očkování vzhledem k věku, nemocnosti a zdravotního ohrožení jedince.

Při zájmu očkuji celou rodinu, tj. i rodiče dětí. Do své péče přijímám děti ze Rtyně v Podkrkonoší, Malých a Velkých Svatoňovic, Ćerveného Kostelce a přilehlého širšího okolí.

Zdravotní sestra

Pavlína Brejtrová

Dosažené vzdělání

Oblasti zájmu

Ordinační hodiny

Po 8:00 - 10:30
nemocní
10:30 - 12:30
prevence
Út 9:00 - 9:30
prevence
9:30 - 11:00
nemocní
12:30 - 14:30
kojenecká poradna
15:00 - 16:00
nemocní
St 8:00 - 10:00
nemocní
Čt 8:30 - 9:30
prevence
9:30 - 11:30
nemocní
13:00 - 14:00
nemocní
14:00 - 15:00
prevence
7:00 - 8:00
odběry
8:00 - 10:30
nemocní
10:30 - 12:30
prevence

Před začátkem ordinační doby pro nemocné (obvykle půl hodiny) lze denně provádět převazy, aplikovat očkovací látky, lasery apod.

Smluvní pojišťovny

Kontakt

Administrace